Панорами Ялтинської яйли

На першій панорамі – хребет Баланин-Каяси, що над Ялтою. По його верхній частині йде Стільська стежка в Ялту. Зараз ця стежка напівзруйнована при будівництві газопроводу – це означає що замість комфортної, протоптаною тисячами ніг вузенької змійки на багатьох ділянках широченна смуга-дорога, зроблена машинами і для машин. Але як би там не було, ці місця залишаються дуже видовищними, ними варто пройти хоча б один раз в житті. А коли пройдеш один раз, хочеться повертати сюди ще й ще…

Початок спуску Стільською стежкою (Стіля-богаз). Так, я знаю, що проти світла не фотографують, але мені закортіло зробити на пам’ять фотку з турами, що позначають початок стежки.

А тут – Ялтинська яйла, та початок спуску Стіля-богаз, тільки з іншої сторони, ніж на попередньому фото. Біля вузенької світлої полоски-траси газопроводу, що що йде прямо по хребту.

Північні схили Ялтинської яйли:

А це трохи вище Васільєвки. Місце, звідки багато людей починає свій підйом. Хребет в центрі зображення – Кизил-Кая. Праворуч від нього, в урочищі, знаходиться вихід Ялтинського тунельного водоводу, по якому на Південний берег Криму поступає вода з Щасливінського за Загорського водосховищ, що розташовані з іншої сторони гірських масивів.

Щоб піднятися перевалом Лапата-богаз (Лапата перекладається як шавлія) треба оставити Кизил-Кая з урочищем-виходом водоводу по ліву сторону, а підніматися східним схилом сусіднього лісистого пагорбу. Віхід стежки на плато – там де закінчується скельна смужка, та ліс підходить до самого плато:

Майже піднявшись, можна трохи зупинитися та озирнутися навколо, щоб не пропустити один з найкращих видів масиву Нікітської яйли. Він далі, на горизонті, а трохи ближче – хребет Баланин-каяси, той самий, що й на першому фото.

А от і вихід Лапата-богаз на плато. Крім навколішніх краєвидів мені ще було цікаво роздивитися старовинну кам’яну кладку, мета якої – укріпити в деяких місцях стежку.

А це Ялтинська яйла:

—-

Випадкові записи:

4 Comments

 1. weber сказав:

  Як гарно. Клас.

 2. Стежинка сказав:

  Рада, що Вам сподобалось!

 3. ochristyj сказав:

  Привет!
  А ты не знаешь, что за ярко-оранжевое иногда ярко-коричневое папоротникообразное растение встречается на холмах??

 4. Стежинка сказав:

  Может и знаю. Надо увидеть. Но я только по крымским растениям могу ещё что-то сказать. Если средняя полоса – то увы и ах :-)