Мій список плагінів для WordPress

Щось мене сьогодні тягне на теми, присвячені технічним налаштуванням блога. І вирішила опублікувати список плагінів, якими користуюся для розширення базової комплектації Вордпрес. Перепробувала більше двох десятків, але залишилися на сьогодні 11 штук. Всі непотрібні, або конфліктуючі, або праціюючі не дуже, або ті з якими треба довго розбиратися я позносила, щоб не сторінки не були занадто важкі.

 1. Subscribe To Comments. Підписка на коментарі. Перше що поставила, бо це піклування про відвідувачів, яким віднині не треба заходити на сайт для перевірки, чи з’явилась відповідь на його коментар. Це обов’язково має бути на будь-якому блозі!
 2. UkrToLat. Друге що поставила, бо його вважаю другим за значенням плагіном. Дозволяє кирилічні символи в адресах записів, сторінок, категорій та тегів автоматично замінювати латинкою.
 3. Akismet. Виловлює спам, бо його справді багато. Це зворотня сторона популярності – чим краще індексують пошуковики, тим більше цікавляться спамери. Плагін непоганий, тільки буквально кілька штук спаму пропустив. Розумію, звісно, що то боротьба з наслідками, але каптчу ставити не хочу. Не люблю я їх.
 4. LiveJournal Crossposter. За допомогою цієї штуки організована трансляція в мій ЖЖ. Так, я колись там жила, і значна частина тих, хто читає мої записи, якраз звідти. Багатьом набагато зручніше переглядати вже існуючу френд-стрічку, ніж вчитися користуватися RSS.
 5. OpenID. Дозволяє відвідувачам, які вже десь зареєстровані (наприклад, в ЖЖ, блоггері, вордпрес.ком та ін.) авторизуватися в моєму блозі та коментувати від імені вже зареєстрованого десь екаунта.
 6. Google XML Sitemaps. Кажуть, полегшує індексацію сторінок Гуглем. Я в тому не дуже розбираюсь, наскільки він необхідний, але поставила :-). Сподіваюсь, що таки буде корисним.
 7. WordPress Database Backup. Цей плагін робить резервну копію бази даних та відсилає її на одну з поштових скриньок зі встановленою періодичністю.
 8. WordPress Related Posts. Виводить внизу кожної сторінки список записів, які можуть бути схожими на опублікований, а за відсутності таких – список випадкових постів. Через те, що думка плагіна та моя думка про схожі пости не співпадають, то поставила заголовок всюди “Випадкові записи”. Щоб не заплутував мене та читачів :-). Обмеження – не більше 4-х посилань. На деяких блогах бачила, що подібний плагін виводить і по 7-10 схожих записів, але те, на мою думку, перебір. Головна мета плагіну – затримати відвідувача довше на блозі, пропонуючи йому переходити зі сторінки на сторінку, яка може його зацікавити, а коли посилань забагато, то це сприймається як нав’язлива реклама, і мені в таких випадках хочеться піти.
 9. FD Feedburner Plugin. Перенаправляє RSS-стрічку на Feedburner – сервіс, за допомогою можна всіх підрахувати та проаналізувати і ще багато чого. Наприклад, вивести на головну сторінку віконце з кількістю підписників :-). Наразі не впевнена щодо нагальної необхідності цього плагіну, він в мене перший кандидат на видалення.
 10. WordPress.com Stats. Перша статистика, яку я поставила особливо не задумуючись, бо раніше блог існував на wordpress.com, і звикла користуватися нею. Але він є ще одним кандидатом на знищення, бо 2 тижні тому поставила іншу статистику –
 11. Google Analytics. Ця меня влаштовує повністю. Набагато інформативніша та наглядніша. Надалі буду користуватися саме нею.

От і все. Постійно з’являється бажання встановити щось нове, спробувати якісь можливості, благо, їх багато. Наприклад, дуже заманливим є Ajax – коментування, редактор фоток та карт. З часом щось новеньке собі обов’язково додам. Бо як таке може бути, щоб молода та красива дівчина – і без обновки? :-)

Випадкові записи:

2 Comments

 1. podarok сказав:

  і дванадцятим плагіном не вистачає друпала 8)))

  • Стежинка сказав:

   Що, невже так погано з вордпресом? :-))
   Якщо не помиляюсь, в будь-якій CMS треба під свої потреби всякі додаткові модулі, плагіни встановлювати, нє?
   І ще, не підкажете, де і як можна поекспериментувати зі всякими CMS (бо цей сайт та домен не хочу перетворювати на тестовий майданчик). А то є бажання щось спробувати, але нема бажання платити за додатковий хостинг за свої бажання :-))))(