Підсумки

Хмара над Ялтою

Стало вже традицією для тих, хто веде блоги, присвячені, головним чином, всяким мандрівкам, розповідати про те, де побував, скільки протопав, що зафоткав і т.п. Думаю, теж приєднаюся до цієї традиції, але розповідати буду трохи інакше. Бо переважна більшість бачить мене віртуально, тож і підсумки будуть про мою віртуальну діяльність. Вирішила відібрати 20 найкращих дописів.

Блоговедення. За минулий рік я закинула ЖЖ, відкрила блог на вордпрес.ком, потім ще й видалила ЖЖ-шний щоденник. Вільне життя мені сподобалося, тож все закінчилося тим, що відкрила стенделон, в якому зараз і публікую всі нові записи та куди я скопіювала всі записи з інших блогів. Потім подивилася, що СУП з якихось причин не хоче видаляти мою жж-шку, тож подумала – ну чого пропадати добру? – організую туди трансляцію!

А тепер, власне підсумки. А підсумки про те, які дописи за цей рік в мені здаються найвдалішими, найінформативнішими або просто подобаються. Переважна більшість з них – це фотозвіти з описами того, що побачено та почуто.

 1. Це 1 січня на Ай-Петрі – перша та друга частини. І кілька окремих фоток звідти з – тут, тут, тут і тут.
 2. Зимовий Учан-Су. Коронний час водоспадів не тільки в березні!
 3. Підйом в тяжких умовах на Тепе-Кермен. Після того я одразу побігла в найближчий магазин спорттоварів та купила дощовик :-)
 4. Царская. Неофициальный участок тропы. Одна з найвідоміших стежин Південного берегу, по ній ходили, мабуть, мільйони ніг.
 5. Боткінська стежка. Від Поляни казок до Ставрі-Кая над Ялтою. Зручна, обладнана, швидка.
 6. Штангеєвська стежка. Від Ставрі-Кая над Ялтою до водоспада Учан-Су.
 7. Квіткова феєрія. Враження після вилазки за маршрутом Резервне-Аязьма-Інжирка-Чембало
 8. До свидания, ЖЖ. Я дуууже красиво попрощалась. Як виявилося потім, не назавжди. Але там про Ялту, про Набережну і про те, як я її люблю.
 9. Научний. Краєвиди і телескопи. Про весну в одному з невеликих селищ, що загублене в Кримських горах.
 10. Верхів’я річки Явлуз. Стежки, якими я ходила, трохи осторонь від офіційних шляхів, але зовсім недалеко від них. А початок і зовсім простий – від водоспаду Яузлар, від Боткінської стежки.
 11. Над Великим каньйоном. Чесно – було страшнувато висунути голову та подивитися на нього зверху. Але краєвид – ух!! Ніколи цього не забуду. Та й стежкой траплялося чимало цікавого.
 12. Кілька фоток і ще одна з Куршської коси в Калінінградській області. В неї є душа!
 13. Ставрікайська стежка. Від Ставрі-Кая на плато. Ще називають перевалом Ставрі-богаз.
 14. Русалка і фонтан. Про одну місхорську скульптуру на селищній набережній та навпроти неї – що про одну, але вже встановлену в морі.
 15. Мис Меганом: залишивши цивілізацію. Фоткала не я, але вжаження мої і дуже щирі!
 16. Дорога на Сідло Кемаля. Кемаль-Егерек – то один з півторатисячників Криму та за сумісництвом мій перший півторатисячник :-) Ще трохи про нього писала та публіковала панорами тут і тут.
 17. Панорами Ялтинської яйли. Таке місце, куди хочеться повертатись.
 18. Листопадне. Як жовтіє та червоніє листя восени.
 19. Кам’яні хвилі Бабугану. Найзагадковіше та таємниче плато. Найвища яйла Криму.
 20. Ай-Петрі. Чотири сезони однієї гори. Час йде, а гора стоїть на одному й тому самому місці. Фотки з однієї точки в різні пори року.

Плани на наступний рік. Буду розбирати фотоархіви. Або думати, що буду розбирати :-) І накопичувати нові :-) От, наприклад, обов’язково треба писати продовження Царської стежини. Стежки-перевали на плато теж не залишаться поза увагою: Стільська, Лапата-богаз, Тарак-Таш, Тальмінська, Шайтан-Мердвень і, сподіваюсь, інші. Чекають на свою чергу й не такі екстремальні, але дуже цікаві (так звані “екологічні” стежки) на гору Кішка, Караул Оба – Новий Світ, “Зубці”. І щось давно не ходила я нашими ісарами. Останній раз – років десять тому. Треба подивитися, що там залишилося та зафоткати все. Далі буду поповнювати розділ “Переходи туристичних трас“.

А ще, і це головне, – буде купа незапланованого, несподіваного, дуже захоплюючого і тим цікавого! Чого і Вам бажаю в Новому році!

Випадкові записи: