Рік почався непогано

А непогано він почався тому, що я сьогодні, поки дехто спав весь ранок і день після бурного святкування (а я от вночі спала – ну нема в мене звички об’їдатися вночі та дивитися телевізор з попсовими концертами), я пішла на Учан-Су. Ось він, зимово-ледопадний (і це тільки верхня частина його 98-ми метрів):

Учан-Су

На жаль, якість фото могло бути краще, але тут цікаво що: зроблено воно не просто з якогось там пагорба, а з ісара! Цей так і називається – Учан-Су-ісар. Одна зі справжніх фортець Південнобережжя. На жаль, залишилось від неї небагато, але що є то є. Далі фото однієї зі стін ісара.

Учан-Су ісар

А це кам’яні сходи:

Учан-Су ісар кам'яні сходи

А ще, а ще, мало не забула! Звідти відкривається пречудовий краєвид на скелю Ставрі-Кая.

Ставрі-Кая з Учан-Су ісара

Від неї і далі ліворуч та трохи вниз, йде Штангеєвська стежка. Звідси не віриться, що там можна пройти. А таки можна! Цей маршрут вважається одним з найлегших, туди з дітьми ходять.

Випадкові записи:

4 Comments

 1. yarokuznetsov сказав:

  маловато от исара осталось..летом, наверное, вообще ничего не видно

  • Стежинка сказав:

   На самом деле осталось побольше, конечно же. Ещё одна довольно большая стена есть и кладка перед подъемом немного. Несколько коротких вырубленных лестниц есть. На днях запощу про этот исар побольше, вчера не хотелось долго возиться. Да и хочется его зафоткать ещё и сверху, со Штангеевской тропы, чтобы в комплексе всё выкладывать, да ещё и описание какое-никакое накалякать. Вот, в книжках роюсь сейчас. Ту, кстати, про крепости Южнобережься, так и не нашла и в “Букве” не хотят её везти (или у нас “Буква” такая). Но в нашей библиотеке покопалась, кой-чего нашла.
   Летом да, будет видно плохо, всё позаростало сильно. Но главная проблема не в этом – сейчас там частная территория, если с одной стороны участок на продажу и подойти можно рассмотреть одну из стен, то с другой стороны (как раз там, где подъем на крепость) охрана, собаки… Как кстати, в твоей книжке, описывается, про доступ к ней и т.п. Или автор там тоже не был?

 2. vov4ik сказав:

  з Новим Роком! Стежинка! С задоволенням подивився на ці фотографії дуже цікаво!