Пам’ятник натуристу

Раніше не знала де він знаходиться. А тепер знаю! – в селищі Форос Великої Ялти. На пляжі санаторію “Форос” – одного з найбільших на узбережжі, в якому, до того ж є один з найкращих парків. Скульптура досить непогана, добре вписується в пейзаж. Але стан її бажає кращого: роз’їдає іржа і немає однієї руки.

Форос

Що таке натуризм? Це напрямок, течія, яка

пропагує максимальне єднання із природою. Часто це виражається в появі оголеним на пляжі. Але тут не плутати із нудизмом, бо натурист ніколи не з’явиться без купального костюма на звичайному пляжі. Для цього є спеціальні місця. Найчастіше так звані “дикі” пляжі – необладнані шматки узбережжя, проте іноді в них перетворюють кілька карт звичайного пляжу. Нещодавно навіть бачила в “Союздруку” карту натуристських пляжів Криму. Мабуть, багато хто чув про найбільш розпіарений такий пляж – під скелею Крило Лебедя в Сімеїзі.

пам'ятник натуристу

Це люди, які люблять природу, це люди, які терпіти не можуть сушити свій одяг на собі (я про купальний костюм). На територію таких пляжів може зайти будь-хто, і якщо подобається в купальнику – будь ласка, ніхто не забороняє. Але існують певні правила поведінки: не можна фотографувати (саме тому в розповіді про натуристів я вставила фото скульптури, а не людини),  не заважати іншим, і при розмові дивитися в очі, а не розглядати геніталії.

Мис Айя

Хтось може сказати (принаймні таке чула): “О, щоб на них ходити треба мати ідеальну фігуру і вапщє”. Відповім: Є-ру-нда це все. Туди ходять не для того, щоб себе показати, а щоб відчути себе більш вільним від усяких умовностей.

Мис Айя

“Ярмарок марнославства” навпаки,  можна спостерігати на звичайних пляжах, обладнаний всім для цивілізованого життя – тут і кафе-бари із дикими цінами, і плавки-купальники за 200 долярів, і хизування своїми біцепсами та сідницями, які старанно “робилися” в останні місяці перед відпусткою – бо люди думають, що це соромно – з’явитися без них на пляжі :-) А якщо не вдається в спортзалі – хімія, фармакологія. Аби тільки були форми та об’єми :-). Фу, гидота.

мис Айя

Але не будемо про сумне. Тому поставлю-ка я ще кілька фоток, які (як і дві попередні) були зроблені в Державному ландшафтному заказнику “Мис Айя” (Аязьма, Кучук-Мускомський ісар, пляж Інжирка – це все знаходиться на тій території).

Кучук-Мускомський ісар

Північна частина Кучук-Мускомського ісара

сосна Станкевича

сосна Станкевича

Пляж Інжир

Пляж Інжир

неприступні скелі миса Айя

неприступні скелі миса Айя

Випадкові записи:

8 Comments

 1. elen_ibn_jam сказав:

  Вот это да! Обидно как (( Год назад рука еще была – правда, целая или нет, не знаю: штормило, и снимала издали. http://fotki.yandex.ru/users/ev-jakovleva/view/24371/ Кстати, где-то на просторах инета нашла, что его Алеша зовут.

  Инжир и Айя – замечательно вышли!

  • Стежинка сказав:

   Ой, и правда жалко. что поделать – время неумолимо.
   Ага, буду знать теперь, что молодого человека зовут Алеша :-)
   Спасибо!

 2. rbrechko сказав:

  Дуже красива міснина на цьому фото: http://pasteli.org.ua/wp-content/2009/01/204.jpg

 3. vov4ik сказав:

  Повезло дівчинко тобі!- Жити в такому чудовому місці! трохи подібне е в Латвии!- долина р. Гауя.Орлині скелі . скеля Звартнес. печера Гутмана та Чортова. Відьмин котел…

 4. Станіслав сказав:

  Вах. Гарно.

  • Стежинка сказав:

   Дякую! Там справді чудові місця :-)
   От сподіваюсь, що погода мені не завадить завтра знову туди вибратися.

 5. […] що звідси дуже зручний шлях на Аязьму, і далі від неї на пляж Інжирку, заповідні сосни Станкевича, Кучук-Мускомський ( або […]