Загублений світ

Цей шматочок узбережжя називають Загубленим світом через те, що попасти туди можна тільки по морю. Зверху – хіба що зі спеціальним спорядженням, маючи відповідні навички.

Невеликий шмат суші із казковим піщаним пляжем, оточений з боків неприступними скелями до висоти майже 600 метрів. Відомі дослідники Криму брати Єна у своїй книжці “Перевали горного Крыма” пишуть про те, що колись тут існував більш-менш зручний спуск до моря, який згодом обвалився під час одного із землетрусів.  Ця невеличка територія могла бути зручною для того, щоб вирощувати сорти винограду, що люблять тепло. І зараз там знаходять лози винограду. Само собою, зараз вже дикого.

Фотографовано зі скелі Кокія-Кая, де знаходиться кинута військова частина, що побудована на зручному спостережному пункті, там, де колись знаходилося середньовічне укріплення. Зараз від укріплення залишилось тільки хіба що трохи стіни, майже повністю похованої під ґрунтом, проглядається основа вежи та, можливо, однієї з будівель.  Все інше або зруйновано часом, або при будівництві військової частини.

Випадкові записи:

4 Comments

 1. Mitya сказав:

  Ви можете сказати більш детально, як пройти до цієї частини щоб побачити такий вид?
  Ми ходили з Балаклави, через Резервное, і були біля військової частини, але вона не знаходиться біля Загубленого Світу :(

  • Стежинка сказав:

   Річ в тому, що там не одна військова частина. А біля Резервного стоять радари, бачила, там все діюче.
   Ми йшли від перевалу (Севастопольська траса, зупинка трохи далі галереї та смотрової), через Куш-Кая. На мапах висота, з якої видно Загублений Світ, позначена як г. Кокія-Кая, 559 м.

 2. Вовка сказав:

  Плавали, туди на катері, у сезон на пляжі там живуть “палаточніки”, також можна зустріти багато нетверезих осіб. Зверху це місце куди краще.

  • Ольга сказав:

   Крім того, ця фотографія зроблена в лютому. Само собою, палаточників там немає в такий час.