Квітневі замальовки

Синьо-зелені кольори. Дуже багаті у нас в Криму і дуже складні. Зелений колір взагалі вважаю найскладнішим з усіх, бо має тисячі відтінків, може бути холодним та теплим.

Може хто не знає – в теорії кольорів є поняття про теплі і холодні кольори. До теплих відносять червоний, жовтий, а до холодних – синій, фіолетовий. А от зелений може бути і холодним і теплим. Наприклад, бірюза глибин чистого прозорого моря мису Ай-Тодор, що на першій фотографії – це холодний колір, а от вже молоде листя на кущах, освітлене промінями сонця,  що на наступній фотографії, із залишками 2000-літнього СПА-салону – давньоримських Харакських терм, – вже теплий колір.

Синьо-блакитні кольори можуть розповісти про настрій моря, про характер неба над Ай-Петрі, про погоду, про те, наскільки далекі або близькі гори. Художники ще називають це повітряною перспективою. І на Південному березі Криму вона завжди радує уважного спостерігача то ніжною блакитною димкою,  то то сіро-синім відтінком каменю, то фіолетово-зеленими лісами вдалечині. Така обнадійлива і така оманлива…

І ці два кольори – синій та зелений – постійно грають один з одним, але не сперечаючись доповнюють один одного, всмоктуючи рожеві та жовті промені теплого сонця. Як тут, у тисячолітньому гаю ялівця, що виріс біля циклопічних стін давньоримської фортеці.

І вже ніде навколо немає чистих сірих кольорів – все підсвічую та світиться само фантастичними коктейлями, складеними з ультрамаринового неба, зелено-бірюзових сосен, фіолетових стовбурів дерев та помаранчово-червоних променів сонця.

—-

Випадкові записи:

2 Comments

  1. Коля сказав:

    Да, уж! Крымская природа всегда притягивала любителей фотографии. Чистейшее голубое небо и прозрачнейшая лазурь моря притягивает как магнит.