18 Comments

 1. haidamac сказав:

  цікава гірка!

  • Стежинка сказав:

   Ага, дуже цікава!
   Я сама не очікувала, що такий приголомшливий краєвид з неї буде. Треба буде ще туди йти бо, як виявилось, там є залишки укріплення-ісару і цікаві гроти. Хоч ми там і застрягли на годину, але не все оглянули.

 2. haidamac сказав:

  “как далєко ето от Бєгдічєва?” (с) :)
  Мене насправді цікавить одноденний радіальний гірський маршрутик з виходом і поверненням в Партеніт (ну ти розумієш) :) Ймовірно, скидається на те, що в Криму буду тільки 18-20, тому грандіозних планів наразі не будую.
  Щось можеш підказати?
  Ну не обов’язково Партеніт. Та ж Нікіта, Гурзуф, зрештою Ялта (тіко не на Ай-Петрі :)

  • Стежинка сказав:

   Ну, Басман я радити тобі не буду :-)
   Не те що це неможливо за один день (мої друзі ходять з Ялти, і я може якось спробую), але це досить напружено. Я ж так розумію, що тобі бажано з резервом часу, який можна витратити на складання-розкладання штативу, зміни всяких об’єктивів та фільтрів і все таке? ,-)

   Наразі в голову приходить Кемаль-Егерек (і по дорозі туди мальовничо, і з нього вид більш ніж достойний, дотого ж тобою ще не бачений). Які там краєвиди можеш подивитися у фотозвітах, я там панорамки викладала.
   Другий варіант – підйом на Ялтинську яйлу по одному з перевалів (найлегше – Іографом) та спуск іншим перевалом.
   Ще приходить в голову Боткінська-Штангеєвська стежка, але це не на весь день (щоправда, там можна розширити за рахунок відвідань Учансу-ісара, або підйомом Ставрікайською на яйлу)
   Далі, якщо від Партеніту, то можна на Аюдаг. Там зовсім близько і на півдня (втечеш з якогось пленарного наприклад ,-)). В самому Партеніті ще знаходяться парк Айвазовське, Карасан.
   Якщо прямо нагору від Партеніту, то це Бабуган. Це заповідник, але саме в тому районі заповідник починається від самої кромки плато, а до неї можна преспокійно гуляти (а враховуючи те, що ти їдеш не на травневі, то можна по плато хоч до самого Зейтін-Коша пройтись. Там підніматися дуже зручно Тальмінською стежкою, і повз Парагільмен. Досиць цікава скеля-відторженець, і з неї теж краєвиди чудові.
   Можна і в Краснокам’янку – залізти на Червоний камінь, подивитися залишки укріплення, потім спробувати на Гурзуфське сідло. Там теж Кримський природний заповідник починається у кромки плато, але там лісники сидять :-)
   Якщо потрібен варіант аби мінімум вгору топати ніжками, а максимум – на транспорті під’їхати, то це Ангарський перевал (752 м) і далі на Північну Демерджі, далі через південну зі спуском через долину привидів та Фуну.

   Це все так, що перше згадалося. Треба подумати що ще можна. Якщо потрібно, я навіть на карті намалюю як там йти можна, але то вже вдома ввечері.
   Ну, і ти задавай всякіє “наводящіє вопроси” :-)

   • haidamac сказав:

    Дякую! Аюдаг саме собою, але то я заплданував на перший день з врахуванням того, що приїду в Сімфу десь о 9-й, поки до Партеніту доберуся, поселюся і т.ін.
    А от Бабуган – це справді цікаво. Дивився мапу, там наче якась дорога виходить на плато між Черкез-Кошем та Куш-Каєю (акурат північніше Парагільмену). То і є Тальмінська стежка? Ти там ходила? Туди би я сходив. Як на твою думку, скільки часу потрібно. Буду налєгкє (якщо не рахувати фотика і кількох об’єктивів).
    Щодо Гурзуфського сідла – не думаю, що доцільно, бо значно далі (принаймні до Гурзуфа їхати треба), та й толку – на кордон нарватися.
    А Бєсєдка Вєтров – вона до кордону заповідника?

    • Стежинка сказав:

     Бєсєдка вєтров – це в заповіднику. В Кримський природний ходити не можна, але якщо дуже хочеться, то можна :-) Особливо це стосується підйому на Бабуган, бо Бабуган цілком в тому заповіднику знаходиться.

     Щодо Тальмінської стежки (ще її називають Ламбат-богаз):
     Так, я ходила саме нею, за світовий день (у жовтні здається) ми побували на Парагільмені, вийшли на плато, дійшли до Зейтін-Кош і повернулися назад тією самою стежкою. Фотки з того походу:
     http://pasteli.org.ua/2008/10/922
     http://pasteli.org.ua/tag/zejtin-kosh
     http://pasteli.org.ua/tag/parahilmen
     http://stezhynka.files.wordpress.com/2009/03/img_1439.jpg
     http://stezhynka.files.wordpress.com/2009/03/img_1486.jpg (та сама Бабуганська Куш-Кая)

     • haidamac сказав:

      О! Дякую! Вже туди хочу :)
      Ота остання фота – то Куш-Кая з Парагільмена?
      То там видається вихід на яйлу взагалі попсовий.
      То ви звідтам добігли аж до Зейтина?
      А виходили з Малого Маяка?

      • Стежинка сказав:

       Точно, з Парагільмена. І до Зейтина добігли, враховуючи те, що треба було спочатку до Ялти дістатися (а перша маршрутка о 6:45), і потім з Ялти ще їхати. Я додому прийду та подивлюся по екзіфу фоток наш хронометраж за скільки пройшли.
       Якщо не будеш довго спати, то запросто дійдеш і ще час залишиться. У твоєму випадку це простіше, бо недалеко від Партеніту.

     • haidamac сказав:

      > але якщо дуже хочеться, то можна :-)
      я так розумію, з цього боку в буденний день лісники не дуже шастають.
      І все ж, що буде, якщо впіймають? :)

    • Стежинка сказав:

     Тальмінська стежка дуже зручна, нею йти відносно легко (наприклад, якщо порівняти із Місхорською :-))
     Справа полегшується ще й тим, що траса, з якої треба стартувати (з Партеніта на трасу маршрутки бігають) саме в тому місці пролягає досить високо – метрів 300 над рівнем моря.
     Так, вона пролягає між Черкез-Кош і Куш-Кая, але то не зовсім на північ від Парагільмену, а на північний захід. На Парагільмен теж обов’язково зайди – з нього хороша панорама. На нього з півночі або з заходу стежки є нормальні.

     • haidamac сказав:

      та, Парагільмен у мене в списку теж був. Я просто не дуже сподівався на те, що можна і на Бабуган за день заскочити

  • Стежинка сказав:

   Щодо спілкування з лісниками, дозволеності/недозволеності проходу можу сказати наступне. А, ні спочатку продемонструвати фокус: в тебе є обидві популярні 500-метрівки: 1) Атлас 2) Карта “Обновленка”. Якщо ти відкриєш Бабуган, то на карті будуть позначені “офіційні” пішоходні маршрути (123, 121), а в Атласі їх немає (прибрали, гади, спеціально). Але то фіг з ним :-)
   Головне – в тому районі заповідник починається аж на плато, а до туди можна спокійно гуляти. Нє, ну є там заказник “Парагільмен”, але максимум що можуть зробити – обілетити :-) Якщо будуть, то вимагай касовий чек і затверджений прейскурант. Якщо зустрінеш п’яного лісника, то фотографуй і фотку мені. Будемо розбиратися :-))
   Коли виходиш на саме плато, то краще зійти зі стежки і йти прямо по яйлі, щоби не нариватися. А нарвешся – “в мене грошей немає, я просто тут гуляв з Аюдагу до Карасану, вірішив скоротити і тому через Бабуган”, “Ой, а це вже Парагільмен?” :-) Ну, коротше домовитись завжди можна, це значно простіше аніж їхати за тим клятим дозволом і намагатися його отримати.

  • Стежинка сказав:

   > І все ж, що буде, якщо впіймають? :)
   Закують у кайдани та посадять у буцигарню!!
   (жарт :-)))

   Можливі 2 варіанти:
   1) завернуть назад. Аргумент щоб не завернули – ти обережно, і тільки на один день, вогонь не палиш, гілок не ламаєш, тільки квіточки фотографуєш і т.д.
   2) Вони захочуть грошей. Офіційний дозвіл в минулому році коштував 20 грн. (але можна порахувати по пальцях людей, хто його спромігся отримати, бо не дають), штраф здається був 51 грн. Кажи що в тебе тільки 5 грн. на маршрутку залишилось. Може й на 10-15 грн. сторгуєтесь :-) Ну, або як пощастить. Найбільше що загрожує – це штраф. Я спробую дізнатись його розмір у цьому році.

  • Стежинка сказав:

   Ось так ми йшли (лінія намальована приблизно)
   http://stezhynka.files.wordpress.com/2009/04/500-l-36-129-b.jpg
   Назад ми йшли тільки по дорогам, через хащі та навпростець через плато не ломились, щоб швидше було.
   Червона лінія – туди
   Зелена – назад

  • Стежинка сказав:

   Подивилась я на екзіфи фоток, хронометраж такий (але я тільки не знаю, переводила я годинник у фотіку на зимовий час чи ні. Ймовірно що ні :-))
   8:55 – вихід на тропу біля Малого Маяка
   10:26 – недалеко від підніжжя Парагільмена з південної сторони на дорозі
   11:40 – на вершині Парагільмена
   13:03 – у джерела Талма
   13:49 – вже на плато збираємо шипшину :-)
   16:17 – на вершині Зейтін-Кош
   17:20 – топаємо назад по дорозі десь у центрі Бабугану
   17:50 – перед спуском з яйли
   18:15 – знов джерело Талма
   19:05 – стоїмо на трасі.

 3. yAnTar сказав:

  Гарне фото, вперше сьогодні зайшов на ваш сайт, дуже багато цікавого, що дуже вразило (звичайно, що в позитивному плані) те, що ви пишете про Крим українською мовою.
  Продовжуйте в тому ж дусі. Успіхів.

  • Стежинка сказав:

   yAnTar, дякую!
   Писати про Крим українською мовою – то, мабуть, малозайнята ніша :-)

 4. […] Квітень цього року. Панорама північних схилів Головної гряди Кримських гір з вершині Басмана. […]