Щасливенське водосховище

З цього водосховища, яке розташоване з північної сторони Головної гряди Кримських гір, через тунельний водовод довжиною 7460 вода надходить у Ялту, яка, про що неважко здогадатись, знаходиться з південної сторони Головної гряди.

На південному схилі Кримських гір дебіт річок здебільшого невеликий, і сильно зменшується влітку, а побудова великих водосховищ неможлива через вузьку прибережну смугу, особливості рельєфу, небезпеку зсувів та необхідності займати цінні рекреаційні території.

Проте з північної сторони гір набагато більше рік, та є долини, де набагато зручніше будувати водосховище. Зокрема, найповноводніша ріка Криму – Бельбек, яка утворюється від злиття двох інших: Біюк-Узенбаш та Манаготри. Так з’явилася ідея перекидувати води з північних схилів гір на південні, і в 60-х роках побудували великий гідротехнічний комплекс, що складався з тунельного водоводу (карта), який починався у верхів’ях Бельбеку та водосховища на Манаготрі.

Наступне зображення – це таке саме фото, але з підписами гір та річок. І з цього приводу запитання читачам: треба подібним чином підписувати фотографії? Чи може і так зрозуміло, а дублювання фотки тільки заважає + створює непотрібний трафік?

Випадкові записи:

5 Comments

 1. Haidamac сказав:

  Така плотина величезна там?
  А де починається знаменитий Ялтинський тунель?
  На рахунок підпису назв – то іноді корисно. Звичайно не на кожній фото, але на деяких панорамних – так

  • Стежинка сказав:

   Ну, яка є :-) Де починається тунель – а вище в пості посилання на карту. Ще в тебе має бути вдома 500-метрівка “По горному Крыму” (карта, не атлас), там теж намальовано де туннель починається. Сама я там не була, бо це режимний об’єкт і запускають одиниць (і правильно роблять).

  • Стежинка сказав:

   Якщо не вдаватися у тонкощі, то тунель починається біля Щасливенського водосховища.

 2. […] водосховище, масив Бойка (звідки я робила іншу фотку […]

 3. […] якщо постаратися, то можна знайти місце, звідки видно Щасливенське водосховище, найвищу гору Криму – Роман-Кош, ще кілька […]