Похід вихідного дня

Пробіглася вчора трохи на по плато Демерджі, подивилася на Тирке з півдня та спустилася Хапхалом у Генеральське. Дуже втомилася на роботі/навчанні, тому хотілося відпочинку й розрядки. Погода допомогла :-) Загалом за 8 годин протопала щось близько 25 км.

Сонце, мальовничі хмаринки на небі – не пожалкувала, що взяла штатив. Дуже багато квітів. Вразив Хапхал – ущелина, де зараз організований гідрологічний заказник. Туди варто йти не тільки заради Джур-Джура, на річці багато водоспадів, один одного красивіше.

Зробила корисну справу – оглянула стан та зафоткала парочку переходів туристичних трас, на яких не була раніше.  Докладний їх опис, мабуть, викладу згодом. А поки що – кілька фотографій.

Почалось все з Демерджі, як вже писала. Йшла від Ангарського перевалу, там дуже добрі промарковані стежки, там хороша атмосфера. Доречі, про атмосферу (не погодну) – мені Демерджі дуже подобається, вже як рідна, і всеодно хочеться приходити туди знов, хоч безліч разів там була. Нехай і людей там відносно багато ходить (відчувається близкість траси та легкість добирання). От притягує мене ця гора своїм позитивом.

І огляд звідти відкривається хороший. От наприклад,  на фото вище чудово видно масив Бабугану.

Коли зайдеш далі на схід та північ, то краєвиди зовсім інші. Кам’яні хвилі, прикрашені зараз численними квітами, або намистом каміння, як на першому фото.

І зараз можна зустріти сон-траву. Тільки не у вигляді квіток, а таку, що перейшла на наступну стадію життя:

Перед спуском у Хапхал відкриваються вже інші гори – схили Тирке та Карабі-яйли.

А от і сам Хапхал. Так він виглядає зверху.

А так – зсередини. Ось один з притоків, що нижче складають річку Улу-Узень, і які додають свій внесок у повноводність Джур-Джуру, що не перестає працювати навіть у літню серпневу спеку.

Навколо – буковий ліс. Трапляються реліктові вічнозелені тиси.

Деякі (щоправда, іноді здається що майже всі) водоспади – справжні красені. І біля кожного хочеться поставити штатив та фоткати, фоткати, фоткати… По півгодини на кожний. Водоспадів і водоспадиків десятки, от і рахуйте, наскільки там треба застрягати фотографу, щоб повноцінно провести час :-) От мені дуже складно було заставити себе йти далі, прям як мантру повторювала: “Треба швидше йти, треба встигнути на маршрутку, автобуси не ходять всю ніч…”

Мені ще вчитися й вчитися фотографувати воду – насправді мої фотографії лише бліда німа копія того, що бачили мої очі та чули вуха.

Води було дуже багато, чистої, яка спадала водоспадами та збиралася у маленькі ванночки. Звичайно, я не витримала, окунулася :-)

І, звичайно, той самий, найбільш повноводний водоспад Криму – Джур-Джур. З нестандартного ракурсу.

Людей біля самого водоспаду повно. Але від того він не стає менш привабливим.

Я дуже задоволена, що побувала в тих місцях.

Випадкові записи:

10 Comments

 1. Svitzaochi сказав:

  Як же я давно вже там не був!
  Дійсно, дуже особливе місце в Криму, що Демержі-яйла, що Хапхал.
  Дякую за фотки, красиво!

  • Ольга сказав:

   Прошу, дуже приємно читати такі слова :-)
   Демерджі – хороше місце, і там навіть багато грунтівок, по яких на велосипедах легко проїхати можна, якщо ретельно спланувати все ,-)
   І ніякого заповіднику нема (але, за чутками, скоро збираються зробити Демерджі об’єктом природно-заповідного фонду).

 2. Ондр?й сказав:

  файний сайт! дяк!

 3. 2rich сказав:

  Незабаром планую знов проїхати на велосипеді від Перевального до Північної Демерджі через Долгоруківське плато. Має бути багато нових фото )). Дякую за чудовий сайт)).

  • Ольга сказав:

   І Вам дякую :-)
   А коли саме збираєтеся їхати? І їздите сам чи з кимось? Бо в мене брат теж на велосипеді по горам їздить і якраз збирався на Демерджі.

   P.S.: Як Ви ставитесь до того, щоб опублікувати невеличкий гостьовий пост у мене? Можна і російською мовою.

 4. haidamac сказав:

  файні фоти ;)

  • Ольга сказав:

   Дяк, Сергію!
   Насправді тут більше не фоти, а хороший настрій і справжній драйв від побаченого, почутого й відчутого. А зображення – так, бліда копія :-)

 5. […] – Демерджі-яйла, а внизу – дорога через перевал, що йде долиною […]

 6. Володимир сказав:

  Дуже хочеться піти в похід. З ким можна зв’язатися для організації походу?